Home > potrzebne dla dzieci, zabawki > Malowanki dla dzieci

Malowanki dla dzieci

Gdy jest słońce – wtedy najlepiej wygonić maluchy na dwór. Albo jeszcze lepiej wyjść na podwórko razem z nimi. Ale co jeśli nie chcemy jednak wypuszczać dziecka na deszcz (co czasem jednak polecam) albo jeśli jest ono chore i nie może wyjść poza dom?

Wtedy ja polecam malowanki. Lubią je zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, dzieci dwuletnie, jak i ośmio- czy więcejletnie.

źródło: pelauts.com

Z malowankami jest o tyle prosto, że cały ich ogrom można znaleźć w Internecie, nie trzeba więc biegać do sklepu i szukać jakiś ciekawych. Wystarczy mieć drukarkę. Ja z Frankiem zawsze razem siadam przed komputerem i razem wybieramy to, co wydrukujemy. Ja wyszukuję jego ulubione bajki czy motywy, a on mówi który dokładnie obrazek mam wydrukować. Obecnie mamy cały segregator zapasu, bo niedawno poświęciliśmy cały długi wieczór na wybieranie malowanek, drukowanie ich, a następnie zrobienie dziurek i wpięcie do segregatora.

źródło: pelauts.com

źródło: gry-dladzieci.pl

Wiadomo, że inne malowanki będą się prawdopodobnie podobały chłopcom, a inne dziewczynkom. Ale jeśli dziewczynka będzie chciała pomalować autko, a chłopczyk księżniczkę – bynajmniej nie należy im tego zabraniać. :) Jeśli dziecko w połowie malowania stwierdzi, że chce zmienić obrazek – również mu tego nie zabraniajmy. No chyba, ze jest to działanie notoryczne, wtedy warto porozmawiać z malcem o tym, dlaczego tak szybko się zniechęca. Może wtedy wyjściem będzie danie mu mniejszych malowanek lub mniej skomplikowanych?

Nie będę podawać żadnych internetowych stron malowankowych, bo jest ich bez liku. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać hasło malowanki i dodać jakieś określenie, np. auta, księżniczki, zwierzęta, Kubuś Puchatek czy inne.  Gwarantuję, że w 5 minut znajdzie się coś ciekawego.